İÜ Diş Hekimliği Fakültemizin Mezuniyet Töreni Yapıldı.

Fakültemizin 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni 9 Temmuz 2019 Salı günü saat 10.00’da İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Bu sene 111. dönem mezunlarımızın belge aldığı törene İÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Güloğlu, İstanbul Diş Hekimleri Odası Başkanı Prof. Dr. Turhan Atalay ile Fakültemizden çok sayıda öğretim üyesi ve mezun öğrencilerimizin aileleri katıldı. Mezun öğrenciler adına konuşma yapan dönem birincisi Beril Erdil’in konuşması ile başlayan açılış konuşmalarında, İstanbul Diş Hekimleri Odası Başkanı Prof. Dr. Turhan ATALAY ve Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Gülsüm AK’ın konuşmaları ile devam etti. Açılış konuşmalarının ardından tören, İÜ Diş Hekimliği Fakültesi Müzik Kulübü öğrencileri Kaan Kahya, Zeynep Toplaoğlu, Yağmur Yılmaz, Güneş Can Aktağ, İlker Yamacı ile mezunlarımızdan Balkı Bülbül, Seda Çelebi ve Eliz Tezbulur'un hazırladığı müzik dinletisi ile devam etti.

Keyifli müzik dinletisinin ardından Fakültemizi dereceyle bitiren ilk üç öğrencimize plaketleri ve mezuniyet belgeleri verildi. Bu sene Beril Erdil dönem birincisi, Gizem Çebi dönem ikincisi ve Işıl Dağlı da dönem üçüncüsü olarak mezun oldu.

Bu yıl dereceye giren öğrencilerimize Colgate – Palmolive Firması ile ilk kez yapılan protokol kapsamında, Colgate – Palmolive Genel Müdürü Rauf Gürbüz ve Colgate – Palmolive Profesyonel Ağız Bakım Müdürü Didem Çetinsoy tarafından ödül verildi.

Törenimiz, tüm öğretim üyelerimizin mezun öğrencilerimize mezuniyet belgelerini vermelerinin ardından, Dekanımız Prof. Dr. Gülsüm AK’ın yeni mezunlarımıza meslek yemini ettirmesi ve keplerin havaya atılmasıyla son buldu.

Tüm mezun öğrencilerimizi tebrik eder, bir ömür boyu başarılar dileriz.