3. Uluslararası Diş Hekimliği Yaz Kampı başarıyla sona erdi.

21 - 28 Temmuz 2019 tarihleri arasında İÜ Diş Hekimliği Fakültesinin ev sahipliğinde gerçekleşen uluslararası diş hekimliği öğrencilerinin sosyal ve bilimsel yönden paylaşımını amaçlayan "3. Uluslararası Diş Hekimliği Yaz Kampı - International Dental Summer Camp Istanbul", bu yıl "Dijital Diş Hekimliği" temasıyla gerçekleşti.

Suriye, Lübnan, Letonya, İtalya, Ürdün, İsveç, Romanya, Fas, Bosna Hersek, Almanya, Slovakya, Hindistan, Polonya, Pakistan ve Portekiz’den 33 diş hekimliği öğrencisinin yer aldığı, 3. Uluslararası Diş Hekimliği Yaz Kampı, 21 Temmuz 2019 Pazar günü akşam düzenlenen her öğrencinin kendi ülkelerini ve kültürlerini tanıttığı tanışma etkinliğiyle başladı.

Bilimsel program, İÜ Diş Hekimliği Fakültesi'nde 22 Temmuz 2019 Pazartesi günü sabah 9.00’da Prof. Dr. Altan Gülhan Özerkan Konferans Salonunda İÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Begüm GÜRAY EFES’in açılış konuşmasıyla başladı. Bilimsel programda  İÜ Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Volkan ARISAN ile Dr. Özgür YILDIRIM TORUN, Dr. Uğur ERGİN, Dt. Ceylan İlhan ÇİÇEKDAĞI’nın sunumları ve workshopları yer aldı.

Sekiz günlük yoğun geçen teorik ve pratik çalışmaların yanı sıra İstanbul’un eşsiz güzelliklerini ve lezzetlerini tanıtan sosyal ve kültürel organizasyonlar katılımcıların beğenisine sunuldu.

Yoğun bilgi alışverişiyle renkli geçen yaz kampı, 26 Temmuz Cuma günü katılımcılara sertifikalarının verilmesinin ardından hatıra fotoğrafı ile sonlandı.