Üniversitemiz 10. Kore Kadın Buluşçular Sergisi’nden 7 Ödül İle Döndü

ÜNİVERSİTEMİZ TIP FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ YRD. DOÇ. DR. Leyla TÜRKER ŞENER ve FAKÜLTEMİZ AĞIZ DİŞ VE ÇENE RADYOLOJİSİ ANABİLİM DALINDA GÖREVLİ UZMAN DOKTORLARIMIZDAN HÜLYA ÇAKIR KARABAŞ “EL KULLANMADAN DİŞLERİ FIRÇALAMA CİHAZI” BAŞLIKLI PATENT BAŞVURUSUYLA ÜLKEMİZE 4 ÖDÜL GETİREREK GURURUMUZ OLDU.

dsc_0021

Türk Patent ve Marka Kurumu, kamuoyunda sınai mülkiyet farkındalığını artırmak, buluşların uluslararası tanıtımına ve pazarlamasına imkân sağlamak amacıyla, 8- 11 Haziran 2017 tarihleri arasında Seul-Güney Kore’de düzenlenen 10. Kore Kadın Buluşçular sergisinde stant açtı.

Sergiye ülkemizi temsilen İÜ İstanbul Tıp Fakültesi Biyofizik Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Leyla Türker Şener ve Fakultemiz Ağız Diş ve Çene Radyolojisi’nde görevli Uzm. Dr. Hülya ÇAKIR KARABAŞ “El Kullanmadan Dişleri Fırçalama Cihazı” buluş başlıklı patent başvurusuyla, İÜ Deniz Bilimleri ve İşletmeciliği Enstitüsü Kimyasal Oşinografi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nuray Çağlar da “Enzimatik Fenton ile Gerçekleştirilen Yeni Bir Arıtma Yöntemi” buluş başlıklı patent başvurusu ile katıldılar.

Fuara katılan Yrd. Doç. Dr. Leyla Türker Şener Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü WIPO (World Intellectual Property Organization),Altın Madalya, Kore Kadın Buluşçular Fuarı Altın Madalya, İran ve Tayvan Özel Ödülleri’nin sahibi olarak ülkemizi Kore’de en iyi şekilde temsil etti.

Prof. Dr. Nuray Çağlar, 10. Kore Kadın Buluş Fuarı Organizasyonu Komitesi’nden Bilim ve Teknoloji alanında Altın Madalya Ödülü’nü, IFIA Uluslararası Buluş Federasyonundan da Fuarın En İyi Buluş Altın Madalya Ödülü’nü aldı. Prof. Dr. Çağlar ayrıca Makedonya Özel Ödülü’nün de sahibi olarak üniversitemizi ve ülkemizi gururlandırdı.

dsc_0028 img-20170615-wa0008 img-20170615-wa0009

Bu kaydı paylaş
14 Haziran 2017
688 defa okundu

İstanbul Üniversitesi © 2018 All Rights Reserved