İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Geleneksel Öğrenci Kulüpleri Festivali Düzenlendi

DSC_0046

Picture 11 of 21

Bu yıl sekizincisi düzenlenen İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Geleneksel Öğrenci Kulüpleri Festivali, 24 – 28 Nisan 2017 tarihleri arasında Diş Hekimliği Fakültesinde gerçekleştirildi.

Festival süresince Diş Akademi Kulübü, Müzik Kulübü, Sosyal Sorumluluk Kulübü, Araştırma Kulübü, Fotoğraf Kulübü, Görsel Sanatlar Kulübü, Edebiyat Kulübü, Engelsiz Gülüşler Kulübü, Denizcilik ve Yelken Kültürü Kulübü ve Dans Kulübü çeşitli etkinlikler düzenleyerek Festivale katkı sağladılar. Festival Haftası süresince düzenlenen etkinliklere Fakültemizin akademik ve idari personeli ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Festival kapsamında düzenlenen söyleşilerde ünlü Türk dağcı ve yazar Nasuh Mahruki, Yeni Şafak Gazetesi yazarı ve aynı zamanda diş hekimi olan Süleyman Gündüz, dental fotoğrafçılık konusunda uzman Dr. Ömer Engin ile müzisyen ve vokal eğitmeni Erdem Serhan Şide konuşmacı olarak yer aldı.

Festival boyunca kurulan kulüp standlarında oldukça renkli ve eğlenceli görüntülere sahne olan dans gösterisi, ebru boyaması, kil heykel yapımı, resim sergisi ve fotoğraf çekimi etkinlikleri düzenlendi.

Eğlenceli ve renkli geçen festivalin son gününde birçok farklı üniversiteden öğrencilerin de yer aldığı 24. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğrenci Araştırma Kulübü Bilimsel Toplantısı yapıldı. Çukurova Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Funda Güray Kadıoğlu ve Araş. Gör. Dr. Volkan Çiftçi’nin de yer aldığı toplantıya, Çukurova Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden 12 öğrenci 7 tane sunumla katıldı. Bilimsel Toplantı, toplam 13 tane sözlü sunumun yapılmasının ardından sona erdi.

Bu kaydı paylaş
30 Nisan 2017
6359 defa okundu

İstanbul Üniversitesi © 2018 All Rights Reserved