Dekan’ın Mesajı

rsz_dekanfotograf

1908 yılında İstanbul Üniversitesi bünyesinde kurulmuş olan Diş Hekimliği Fakültesi köklü geçmişine ve geleneklerine bağlı, geçmişinden edindiği tecrübeler ve alanında deneyimli öğretim üyelesi kadrosuyla, modern teknolojiyi kullanarak geleceğin diş hekimlerini yetiştirmeyi hedefleyen ve başarıyla yoluna devam eden bir fakültedir.

İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, ağız diş sağlığı alanındaki bilimselliğinin yanı sıra ; evrensel değerleri göz önünde bulunduran, insana değer veren, insan odaklı , toplumun gelişimine katkıda bulunmaya istekli, mesleki açıdan donanımlı diş hekimleri yetiştirmektedir. Fakültemiz mezunları sadece meslekleri ile sınırlı kalmayıp; kültürden sanata ve dahi politikaya pek çok alanda topluma yön vermektedirler.

Bilginin yenilenme hızının yüksek olduğu çağımızda, diş hekimliği alanındaki rekabette yoğun olmaktadır; fakültemiz bu sahada sadece lisans değil, tüm anabilim dallarında verdiği doktora ve uzmanlık eğitim programlarıyla diğer Diş Hekimliği Fakültelerine de öncülük etmektedir.

Fakültemizin seçkin ve alanında deneyimli öğretim üyeleri, mezuniyet sonrası eğitime; değişen ve gelişen bilgileri aktarmaya önem vermekte; alanımızda yeri olan mesleki örgütlere ve diğer fakültelere eğitim-öğretim açısından bilimsel destek olmaktadırlar.

Mezunu olduğum bu köklü ve geleceğe yön veren kurumda dekan olarak görev yapmak şahsım adına büyük bir gurur ve sorumluluk kaynağı. Sorumluluğumuzun bilincinde olarak İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği ailesinin tüm bireylerinin , toplumun bugünkü ve gelecekteki gereksinimlerini dikkate alarak; daha başarılı ve donanımlı diş hekimleri yetiştirmek için tüm gücüyle çalışacağına inanmaktayım.

DEKAN

Prof.Dr. Gülsüm AK

İstanbul Üniversitesi © 2018 All Rights Reserved