9. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Geleneksel Öğrenci Kulüpleri Festivali Düzenlendi.

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Geleneksel Öğrenci Kulüpleri Festivali, 7 – 11 Mayıs 2018 tarihleri arasında Diş Hekimliği Fakültesinde gerçekleştirildi.

Festival süresince, Kamp ve İzcilik Kulübü, Sinema Kulübü, Diş Akademi Kulübü, Müzik Kulübü, Sosyal Sorumluluk Kulübü, Araştırma Kulübü, Fotoğraf Kulübü, Teknoloji Kulübü, Görsel Sanatlar Kulübü, Edebiyat Kulübü, Engelsiz Gülüşler Kulübü, Denizcilik ve Yelken Kültürü Kulübü çeşitli etkinlikler düzenleyerek Festivale katkı sağladılar. Festival Haftası süresince düzenlenen etkinliklere Fakültemizin akademik ve idari personeli ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Festival boyunca kurulan kulüp standlarında oldukça renkli ve eğlenceli görüntülere sahne olan müzik dinletisi, ebru boyaması, kil heykel yapımı, resim sergisi ve fotoğraf çekimi etkinlikleri düzenlendi.

Eğlenceli ve renkli geçen festivalin son gününde birçok farklı üniversiteden öğrencilerin de yer aldığı İÜ Diş Hekimliği Fakültesi Araştırma Kulübü tarafından düzenlenen 25. Uluslararası Diş Hekimliği Öğrenci Kongresi yapıldı. 10 Farklı üniversiteden 48 araştırmacının yer aldığı kongre, toplam 13 tane sözlü sunum ve 9 tane poster sunumunun yapılmasının ardından sona erdi.

Bu kaydı paylaş
17 Mayıs 2018
237 defa okundu

İstanbul Üniversitesi © 2018 All Rights Reserved