25. Uluslararası Diş Hekimliği Öğrenci Kongresi İ.Ü. Diş Hekimliği Fakültesi Araştırma Kulübü Tarafından Düzenlendi.

Bu yıl yirmi beşincisi düzenlenen Uluslararası Diş Hekimliği Öğrenci Kongresi, 9 ve 10 Mayıs 2018 tarihleri arasında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde gerçekleştirildi.

İÜ Diş Hekimliği Fakültesi Prof. Dr. Altan Gülhan Özerkan Konferans Salonunda yapılan bilimsel toplantı, İÜ Diş Hekimliği Fakültesi Öğrenci Araştırma Kulübü ilk başkanı meslektaşımız Dt. Talat Buğur, İÜ Diş Hekimliği Fakültesi Temel Bilimler Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Yegane Güven, Araştırma Kulübü sorumlu öğretim üyesi ve Oral İmplantoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Selim Ersanlı ile İÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülsüm Ak’ın açılış konuşmaları ile başladı.

İki gün devam eden kongrede İstanbul Üniversitesi, Kahire Üniversitesi, Makedonya Cyril and Methodius Üniversitesi, Tahran Üniversitesi, Beirut Arab Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi’nden gelen 48 araştırmacı yer aldı. Kongre kapsamında toplam 13 tane sözlü sunum ile 9 tane poster sunumu yapıldı.

Kongrenin ikinci gününde İÜ Kardiyoloji Enstitüsü öğretim üyesi Prof. Dr. Murat Ersanlı “Diş Hekimliğinde Kalp Hastalarında Nelere Dikkat Etmek Lazım?” konulu sunumu ile konuk konuşmacı olarak yer aldı. Ersanlı’nın sunumunun ardından ödül törenine geçildi.

Kongrede poster sunumu birincilik ödülünün sahibi Marmara Üniversitesi’nden Babak Altayıb oldu. Poster sunumu ikincilik ödülünü İÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nden Berfin Bahar Yatmaz ve üçüncülük ödülünü Kahire Üniversitesi’nden Magy Hany Boules kazandı.

Kongrede sözlü sunum birincilik ödülüne Makedonya Cyril and Methodius Üniversitesi’nden Bisera Stojanovikj ve Xhevahire Vrenezi sahip oldu. Sözlü sunum ikincilik ödülünü İÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nden Irmak Bektaş, üçüncülük ödülünü ise Hacettepe Üniversitesi’nden Huthaifa Abdul Qader, Seda Çiçek, Silvi Domnori ve Tuğba Erarslan kazandı.

Kongrede jüri özel ödülü birincisi İÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nden Fulden Kalelioğlu oldu. Jüri özel ödülü ikincisi Ankara Üniversitesi’nden Hayriye Zehra Açıkel, Meryem Gezer ve Zülal Duru olurken, üçüncülük ödülü ise İÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nden Gülsuhan Kahraman ile Osman Bilal Kandaz’ın oldu.

Bu kaydı paylaş
17 Mayıs 2018
185 defa okundu

İstanbul Üniversitesi © 2018 All Rights Reserved